REDAKCE

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
REDAKCE

redakční tým

image.ashx ROZHOVOR S KATEŘINOU KONEČNOU

„Neskutečné papalášství,“ říká k tomu, co se odehrálo ve čtvrtek večer na fotbalovém zápase europoslankyně Kateřina Konečná a mluví o zdviženém prostředníku ze strany těch, co tam byli. Ohledně očkování mluví o „absolutním selhání“. „Ohrožujeme lidské životy a zbytečně. Vakcíny v lednici nám je totiž opravdu nezachrání“. Připomíná také, jaké množství vakcín vláda na začátku objednala. Promluvila také o nutnosti návratu dětí do škol a zmínila „absolutní selhávání vlády v komunikaci“. Vyjádřila se i k situaci na česko-německých hranicích a nešetřila ministra Petříčka.
kscm vesta w5. 2. 2021 – KSČM podmínila souhlas s prodloužením nouzového stavu do 14. 2. 2021 tím, že požadovala návrat žáků 1. stupně do školních lavic od 1. 2. 2021 a od 29. 1. 2021 otevření zimních středisek. Žel, tyto sliby naší podpory nebyly vyslyšeny. Vláda ČR naše podmínky nebrala vážně a rozhodla se jinak.
Rozhořčení a zklamání, takové pocity převládají nyní nejen v KSČM, ale i v celé společnosti od posledního prodloužení nouzového stavu.
ondracek zd wPoslanec KSČM z Královéhradeckého kraje a člen Ústředního krizového štábu Zdeněk Ondráček uspěl s návrhem na změnu zákona o zadávání veřejných zakázek. Podstatou předložené novely je, aby Správa státních hmotných rezerv mohla nakupovat i šest měsíců po skončení nouzového stavu bez složitých výběrových řízení. Je to velmi důležitá podmínka, aby se mohly nákupy urychlit a nebyl nedostatek strategicky důležitého zboží - v současnosti např. léčiv a zdravotního materiálu.
Pro změnu zákona hlasovalo 62 z 90 přítomných poslanců. Nyní ji dostane k posouzení Senát.
(vha)
(Poznámka red.: Doufáme, že důležitost pochopí i Tchajwanci...)
Vážené soudružky, vážení soudruzi, členové ÚV KSČM,
filip v 2020dovolte, abych Vám poslal další informaci o politické situaci u nás a postupu KSČM v ní. Tentokrát začnu prací uvnitř strany. Děkuji všem aktivním funkcionářům naší strany od ZO a zejména OV KSČM, kteří začali podle schváleného harmonogramu připravovat kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jsem rád, že většina z Vás našla způsob, jak zjistit názor členské základny ať již tím, že osobně navštěvujete jednotlivé členy a dáváte dohromady návrhy na kandidátní listiny, nebo svoláváte své výkonné výbory a přes omezení, která provází současnou pandemickou situaci, pak nacházíte jiné alternativní způsoby, jak takový návrh sestavit a předložit k jednání krajské konference nebo krajskému výboru k vytvoření návrhu kandidátní listiny pro samotné rozhodnutí – schválení na jednání ÚV KSČM.

katerina konecnaEU se zařadila po bok těch, kteří na vakcíně chtějí vydělat
Možná si ještě někteří ze čtenářů pamatují, jak světem v květnu proběhla zpráva o výzvě členských států Světové zdravotnické organizace (WHO) na vytvoření celosvětového fondu pro shromažďování patentových práv, které by mohly být sdíleny pro vývoj léků a vakcíny proti nemoci COVID 19 dostupných všem zemím světa.

filip vojtech ofic wNeměli bychom být závislí pouze na rozhodnutí Bruselu, co se týče možností vakcinace, máme na to své úřady. Každopádně očkování je momentálně jediný způsob, jak se vrátit k normálu. V Partii na televizi Prima to uvedl předseda ÚV KSČM a první místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. »Nesouhlasím s tím, že EU nám bude určovat, jakou vakcínu máme používat. Všichni nakupují tak, aby proočkovali co nejrychleji svoji populaci, my, když budeme postupovat stávajícím způsobem, tak to bude trvat tři až pět let,« konstatoval Filip. Není pak podle něj věcí evropského práva, aby České republice Brusel určoval, jakou vakcínu si máme koupit. »Máme přeci svoje úřady, především Státní ústav pro kontrolu léčiv, které to mohou udělat,« připomněl Filip.
karikat JandákPředseda KDU-ČSL Marian Jurečka se zúčastnil pietní akce v úterý 17. listopadu na Národní třídě v Praze, určené Dni boje za svobodu a demokracii a když se potom vracel do bytu, tak navzdory zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejnosti, vypil pivo a ještě se u toho vyfotil. Foto bylo umístěno na FB i na Twitteru (to později smazal), poslanec byl jaré nálady, usmíval se a byl přesvědčen o tom, jaký je rek a hrdina coby Jan Paleček, šašek krále Jiřího. Dokonce laboroval tím, že to bylo pivo nealkoholické a že to tak mohl klidně uvést. Malým příslibem k jakési důvěryhodnosti byla jeho omluva a dokonce nabídka funkce předsedy, což je, podle mého soudu, prachobyčejná obezlička. Určitě se nenajde instituce, která by ho exemplárně potrestala, případně obdržel pokutu, zvící třeba „šest nul.“
Strana 1 z 43

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top