Společně s odbory proti vyššímu věku odchodu do důchodu

logo kscm nove wVážení spoluobčané.

zasílám vám aktuální informace o postoji KSČM k připravované protivládní demonstraci, kterou organizuje Odborový svaz KOVO proti nehorázným vládním snahám o zvýšení věku odchodu do důchodu na 68 let. Tento protest se uskuteční v Praze před sídlem vlády příští středu 29. března. Na základě včerejšího jednání mezi KSČM a Odborovým svazem KOVO naše strana toto protestní shromáždění podporuje a aktivně se jej zúčastní. Na demonstraci promluví také předsedkyně Ústředního výboru KSČM s. Konečná.


Ačkoliv se jedná o akci konanou ve všední den, je důležité, abychom se jí jako komunisté v co největším počtu zúčastnili. Sejdeme se tedy ve středu 29. března v 10 hodin v průjezdu budovy KSČM, Politických vězňů 9. Zde budou připraveny naše vlajky, transparenty atd. Poté se společně MHD přesuneme na Letenskou pláň, odkud bude následovat protestní krátký pochod před sídlo vlády a demonstrace. Počítáme s tím, že na místě protestu bude také náš petiční stánek s peticí proti vládním útokům na důchodový systém a dalšími materiály strany. Věřím, že se nám podaří sejít se v hojném počtu a společně s odbory demonstrovat náš odpor proti současné vládě a její protilidové politice.

Zároveň bych vás rád informoval, že vedle demonstrací v Praze se chystají protesty i na dalších místech. KSČM organizuje či spoluorganizuje kupříkladu protestní shromáždění 1. dubna v Táboře (od 14 hodin na náměstí T. G. Masaryka), 25. dubna v Plzni (od 16 hodin na náměstí Republiky) a 17. května v Klatovech (od 14 hodin na náměstí Míru).

Se soudružským pozdravem

Milan Krajča, místopředseda ÚV KSČM
skola2 245 X

KH KV KSČM

 

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top