Nedejme Fialovi a pravici při volebním „referendu“ žádnou šanci. Tyto volby jsou zásadní

Europoslankyně a předsedkyně Komunistické strany Čech a Moravy Kateřina Konečná vyzvala v Sekeřicích přítomné účastníky – členy strany a sympaIMG_3936_w.jpgtizanty levice – k tomu, aby postarali o volební políček Fialově vládě v komunálkách. "Mají Sněmovnu, mají kraje, budou se snažit ukořistit i komunální úroveň a prezidenta. My jim to nesmíme dovolit!" uvedla. Zkritizovala vládnutí pětikoalice a vyslovila přání: nedat v komunálních volbách ani hlas členům stran pětikoalice a jejich skrytým členům na jinak pojmenovaných kandidátkách, ani ve volbách senátních na Jičínsku a části Nymburska. Začít musíme zdola – a hned.  Přítomnost předsedkyně celé strany a ostatní místopředsedové dodali akci na závažnosti a celorepublikovém záběru.

Uvedla, že ne všichni mohou jet na demonstraci na Václavské náměstí, ale všichno mohou jít k volbám. Je třeba u voleb „vystavit stopku pětikoalici a zvolit lidi i do Senátu, kteří budou bojovat za lidi a ne za nadnárodní korporace!“


Konečná upozornila na to, že všechen průmysl minulé vlády předaly do zahraničních rukou a nyní nemají nástroje, jak ekonomickou krizovou situaci ovlivňovat. 
Otázka udržení míru zazněla i na tomto shromáždění občanů, již dvaatřicátém. Předsedkyně k politice vlády, která lifruje veškeré zbraně na východ a kupuje jiné, dražší, ze západu uvedla: "Proč rovnou neřeknete, že americké stíhačky jsou vám bližší než čeští občané?"
O míru promluvil první místopředseda Petr Šimůnek i místopředsedkyně Marie Pěnčíková a také prezidentský kandidát Josef Skála. Uvedl: "...netahejte nás do války, nedodávejte tam zbraně, přestaňte z nás dělat zuboženou kolonii cizích energetických a jiných korporací," hovořil také o významu stotisícové demonstrace v Praze 3. září. DSC 0268 skala wNa pódiu uvítala předsedkyně KhKV KSČM Věra Žižková nejen vedení strany, pozvala dále Moniku Schömmelovou z německé DieLinke a samozřejmě kandidáta na senátora Václava Orta, vedle ní pak na pódium vystoupili přítomní kandidáti do "komunálek": Táňa Šormová – Hradec Králové, Petr Kebus – Jičín, Josef Lukášek – Bystré, Marcela Kováčiková – Hořice, Otakar Ruml – Nová Paka, Věra Beranová – Nymburk, Jiří Zvára – Česká Skalice a Zdeněk Milata – Milovice.

Kandidáti do obcí a měst zde absolvovali besedu s občany, která byla hojně navštívena. Představili své záměry do volební kampaně a zlepšení situace ve svých obcích i městech. Své názory k Senátu vysvětlil také Václav Ort.
Lidé besedovali i s přítomnou Monikou Hoření z Naší pravdy, která zde prodávala také publikace Futury a rozdávala týdeník. Diskutovali samozřejmě i s vedením strany – s Kateřinou Konečnou, Petrem Šimůnkem, Marií Pěnčíkovou i Josefem Skálou. Besedy zdařile moderoval Jiří Žoček.
Stánek zde rozložili nejen německá DieLinke, ale také OV KSČM Semily a podepisovala se petice pro kandidaturu Josefa Skály.

Na organizaci akce se podílely všechny okresy Královéhradeckého kraje Nejvíce organizační činnosti zažili samozřejmě domácí – jičínští komunisté – stavěli stánky pro sebe i jiné, měli na triku přípravu občerstvení a další vybavení. Pochvalu zaslouží také rychnovští soudruzi a soudružky – připravili lístky do tomboly a vybírali vstupné. Náchodští soudruzi zajistili ozvučení a moderování diskusního salonku v budově. Z hradeckého okresu zajišťovali Pepa a Libor organizaci tomboly a její předávání účastníkům. Ženy z LKŽ se ujaly doplňkového sladkého občerstvení s vlastnoručně upečenými koláči, štrúdlem a kávou. Připily si na úspěch komunálních i prezidentských voleb s Josefem Skálou i Věrou Žižkovou.

Zelenému areálku u lesa přálo počasí, náchodské duo potěšilo hudbou a zpěvem a jen krátká přeháňka osvěžila přítomné i trávník...

Osvěžení celkové je třeba pro všechny občany, změnou stylu a cílů vládní politiky. DSC5926
FOTO – Petr HOJNIC a Alena KAŇKOVÁ

 DSC5969 skupinka DSC5893
--
skola2 60 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top