Novoroční přání 2021

pf21 filip o

Vážené soudružky a soudruzi, milí spoluobčané,

na konci každého roku se patří všem poděkovat za dosavadní přízeň a odvedenou práci v nelehké době. Do nového roku 2021 popřát hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. Budeme-li navzájem ohleduplní, zodpovědní, jistě zvládneme další průběh coronavirové krize.


pf21 kvkscm wMěli bychom být zodpovědní na podzim v parlamentních volbách 2021, abychom vedle zdravotních problémů neřešili hlubokou politickou krizi.
Již se někteří představitelé nových politických stran, namlsaní výsledky krajských voleb, kdy z poražených se nakonec stali vítězové, nechali slyšet, jak budou v naší zemi vládnout. Z dosavadního vyjadřování k současným problémům můžeme odhadnout, jak by jejich vláda asi vypadala. Byla by to vstřícnost k Bruselu, k požadavkům sudetských Němců, církví, ale potlačování národních zájmů, podpora migrace, privatizace ještě toho mála co zbylo v rukách státu, měst a obcí. Naprostá negace dějin před rokem 1989, znovu obdivování habsburské monarchie, popírání národního obrození, o době budování socialismu ani nemluvě.

Přejme si, aby rok 2021 byl rokem moudrých rozhodnutí, který by nám umožnil další rozvoj a spokojený život.

Věra Žižková,

předsedkyně Královéhradeckého KV KSČM

***
Vážené soudružky, vážení soudruzi, milí přátelé!

Rok 2020 byl ze všech pohledů pro nás všechny velmi náročný. Koronavirová pandemie téměř zastavila normální život, ztížila politickou i organizační činnost KSČM a omezila naše obvyklé aktivity. Podzimní volby nedopadly podle našich představ a prakticky jsme ztratili možnost ovlivňovat dění v kraji.

Práce pro lidi a úsilí o život v sociálně spravedlivé společnosti však pro nás, členy a sympatizanty KSČM, nekončí. Právě naopak, v roce 100. výročí vzniku naší strany je naše motivace i závazek ještě větší. Věřím, že se nám společnými silami, bez osobní zášti a preferencí ve vlastní prospěch podaří vrátit Komunistické straně Čech a Moravy důstojné místo na politické mapě České republiky.


Děkuji vám, členům a členkám KSČM i sympatizujícím za přízeň i odvedenou práci a přeji nám všem
pevné zdraví, každodenní pohodu a štěstí po celý rok 2021.

Soňa Marková,
předsedkyně OV KSČM Náchod

***
Vážení, 


 přeji všem v novém roce pevné zdraví, hodně dobrých myšlenek
a mnoho chuti do vzájemné spolupráce v roce 2021.

Jaroslav Ondráček
předseda OV KSČM Trutnov

***

Vážené soudružky, soudruzi, přátelé,

přeji s novým rokem především hodně zdraví, Vám, Vašim rodinám, zkrátka všem. Byl bych šťastný, kdyby se vše vrátilo do normálu, abychom mohli všichni chodit do práce, věnovat se svým zájmům a koníčkům, setkávat se s přáteli, a to bez jakýchkoliv omezení a obav. Možná by stálo se nad tím špatným rokem 2020 zamyslet, pochopit, že vše kolem nás není samozřejmost a polepšit se. Mnozí dnes komunikují přes sociální sítě, co začít tam a respektovat i rozdílné názory. Každý má právo na svůj názor, aniž by měl být osočován, že třeba nestojí v zákrytu s ostatními, ale vyčnívá.

Rok 2021 je rokem symbolickým, před sto lety byla založena KSČ. Zamysleme se, co soudruzi před sto lety chtěli, čeho za sto let dosáhli a kvůli čemu mnozí z nich položili své životy. Během té dlouhé doby se někteří funkcionáři této myšlence zpronevěřili, ale je na každém z nás to napravit. Rok 2021 je také rokem volebním, a to těch nejvýznamnějších voleb do PS Parlamentu ČR, pojďme zabrat, dát do toho veškerou energii, nemůžeme opět sklízet kyselé ovoce, jako v několika volbách předešlých. Není možné, aby se na to někdo vykašlal. Záleží na každém z nás. Sto let, je sto let, buďme hrdí na své předchůdce a nedělejme jim ostudu.


Neustále čelíme nějakým výzvám, mnohé z nich považuji v současné době za rozvratné. Odvolat vedení, ve chvíli, kdy nemůžete zvolit podle stanov nové, je pučem. Ano, i my, jičínští soudruzi jsme podvakrát po prohraných volbách volali po odvolání vedení, nyní jsme se jednoznačně vyslovili na podporu Vojtěcha Filipa. Často hovořím s lidmi, které politika příliš nezajímá. Každý řekne, že po Filipovi není náhrada. Já s nimi souhlasím. Možná je mi to líto, bohužel, je to realita. Pokud by to pomohlo k přehodnocení jeho rozhodnutí, hluboce se Vojtovi omlouvám, bral bych to za splněné novoroční přání.

Petr Typlt,
předseda OV KSČM Jičín

***
Přeji všem lidem:
skutečně čistou vodu a vzduch, neboť přináší zdraví,
čisté myšlenky a svědomí, protože přináší duševní pohodu,
čistou lásku, jenž to předchozí umocňuje,
a čistou nezištnost, která nás teprve dělá lidmi.
Ať se Vám jich dostává v potřebné míře po celý příští rok.

Jan Janeček,
předseda OV KSČM Rychnov n. Kn.

***
Vážené a milé soudružky,
vážení a stateční soudruzi!
Drazí spoluobčané!

Ještě nikdy v posledních desetiletích jsme nevstupovali do nového roku s tolika obavami a takovou úzkostí. Covidový rok 2020, který nás na dlouhé měsíce zavřel v našich domovech, přispěl k ještě výraznější izolaci a vzájemnému odcizení lidí. O totéž se sice pokouší už léta oficiální propaganda, ale ve srovnání s covidem jsou to břídilové. Je naprosto nezbytné si tyto souvislosti dopadu pandemie uvědomit a v novém roce se všemi silami a všemi dostupnými prostředky izolaci a odcizování lidí čelit.

Zachovávejme všechna potřebná hygienická opatření, ale nezapomínejme přitom, že máme nejen příbuzné, ale také spoustu sousedů, kteří jsou možná osamělí. Staňme se jejich „vrbou“, s níž se mohou podělit o své starosti a obavy a pokusme se jim přinést novou naději. Prostě mluvme spolu, k tomuto účelu řeč vznikla...

Dovolte mi vám všem do nového roku popřát především pevné zdraví, spoustu elánu a mnoho nových přátel, které jste získali kvůli pandemii. Zkusme obrátit nevýhody v naději na změnu. Buďme pro lidi aspoň světlem na konci tunelu!

Taťana Lankašová,
předsedkyně OV Hradec Králové


PF21 Kateřina KonečnáPF21 krajanek1

skola2 1888 X

KH KV KSČM

 

Reklama

logo komise mladeze

Go to top