Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

KSČM je připravena bojovat za zájmy pracujících a seniorů

logo ksčm Stránka 1Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí. Jejich realizace tvrdě dopadne na mnohé zaměstnance, starobní důchodce a sociálně ohrožené skupiny.
Přes řeči o přechodu na úsporný rozpočet v programu vlády zcela chybí závazný termín konsolidace veřejných financí a o jaký mix opatření se bude opírat. KSČM odmítá, aby výsledkem byl negativní dopad na životní úroveň lidí a konkurenceschopnost ekonomiky.

Milan Krajča k nové vládě

BEZ OBALU – k vládnímu prohlášení

konecna katerina tvBezobsažné slohové cvičení!
Moc vás opět zdravím u Bez obalu a chtěla bych vám moc poděkovat za pozitivní reakce na minulý díl. V posledním týdnu se to v televizi i na sociálních sítích hemžilo prohlášeními k hlasování o důvěře vlády. Dvaadvacet hodin řečnění, kterého jsme byli svědky při hlasování v Poslanecké sněmovně, na úrodnou půdu nepadlo. A kdo z občanů celý záznam sledoval, si musel s chutí odplivnout. Ale popořadě, nejprve k tomu, co slíbila vláda a jak to vypadalo…

Šestého ledna vláda po téměř dvou měsících představila programové prohlášení. Očekávala bych, že se z něj něco dozvíme. Jestli lze ale nějak charakterizovat prohlášení Fialovy vlády, pak vám stačí tři slova: bezobsažné slohové cvičení!

A pak, že to nejde!

271895092 10158819839798507 7497934565458704504 nA pak, že to nejde!
Francie přikázala EdF (francouzská obdoba ČEZu), aby zákazníkům prodávala elektřinu levněji. Je třeba se inspirovat ve Francii. V Česku slyšíme pořád jen výmluvy, že něco nejde!
Pro začátek je třeba alespoň omezit vývoz elektřiny do Německa a Rakouska a ustanovit cenový strop pro elektřinu. Nelze tolerovat, aby čeští občané byli drceni cenami elektřiny kvůli hloupé energetické politice Německa.
Jenže tahle vláda neschopných je vystrašená strachy něco skutečně účinného pro snížení cen energií udělat - třeba jen zastavit boj s emisními povolenkami, jak je vyzvala KSČM‼️
logo ksčm Stránka 1Vláda Petra Fialy tento týden při hlasování o důvěře vlády v Poslanecké sněmovně představila priority svého vládnutí v programovém prohlášení. Tento dokument je plný nedoložených slibů, řada cílů postrádá vazbu na realitu a některé kroky vlády od jejího vzniku se už s tímto prohlášením dostávají do rozporu.

K nejohroženějším skupinám mohou brzy patřit zaměstnaní lidé. Populistická hra na nový úsporný rozpočet míří totiž k tomu, že se vláda chystá šetřit na lidech, kteří se nemohou snadno bránit. Konec levné práce se zjevně odkládá a výdaje na mzdy ve veřejném sektoru budou redukovány. Platy úředníků se zmrazí a i v preferovaných oborech bude jejich reálná hodnota klesat.

Bez obalu s KK - politika Pirátů - S covidem do práce!

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/623474778707328

KH KV KSČM

 

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Počasí v kraji

Doporučujeme

halo noviny logo

Go to top