ROK 2018 plný úspěchů, jak pro koho...

dragon 35474 960 720 Současnou kauzu Huawei považuji jen za další doklad neschopnosti Západu držet s Čínou tempo v rozvoji moderní vědy a techniky. Proto se Západ zahnaný Čínou do kouta, uchýlil k - "podpásovému chování". Je to naprosto stejný případ, jako když fotbalový tým 20 minut před koncem zápasu prohrává na svém hřišti 0 : 3 a když už na to nemá "herně", tak začne alespoň tvrdě faulovat soupeře unfér zákroky.

Západ tak nyní nasadil ideologii a politiku do oblasti, kde má vládnout jen věda, technika a obchod. Huawei má pokročilejší techniku v zaváděných 5 G sítích a navíc je i lacinější, proto někteří i v ČR nastoupili s fauly. Je to ubohé.

Nedivím se, že jsou hlavně USA vystrašeny z čísel, která z Číny přicházejí. Čínská ekonomika stále šlape jako hodinky. A tak jen namátkou pár postřehů:

 1. Roku 2018 bylo v čínských docích postaveno a spuštěno na vodu 43 % (!) všech nových námořních lodí světa.

 2. Roku 2018 Čína vyrobila 72 % (!) světové produkce solárních panelů.

 3. Roku 2018 vyrobily čínské hutě 51 % (!) světové produkce oceli.

 4. Roku 2018 Čína dokončila a připojila na síť - 7 nových jaderných reaktorů.

 5. Roku 2018 dosáhla čínská vysokorychlostní železnice délky 29 000 km, což je 66 %!! celosvětové délky.

 6. V listopadu 2018 měla Čína v provozu dvojnásobek počtu superpočítačů než USA.

 7. V roce 2019 předstihne Čína USA v celkovém objemu maloobchodních prodejů a bude tak první na světě.

 8. Počet automobilů na čínských silnicích letos dosáhne zhruba 260 milionů a překoná tak počet aut v USA.

 9. Čínské válečné námořnictvo zvýšilo počet svých lodí v období 2010-17 z 210 na 320, tedy o polovinu za 7 let.

10. Čína nedávno vysadila na odvrácenou stranu Měsíce své robotické vozítko, podobné vyšle příští rok na Mars.

11. Do dvou let začne výstavba čínské vesmírné mezinárodní stanice.

12. Byl zahájen vývoj obří vesmírné rakety CZ-9 s plánovaným prvním startem 2028. Roku 2030 má s její pomocí přistát první Číňan na Měsíci.

P.S. Západ by měl tuto novou světovou realitu přijmout a přizpůsobit se jí. Bojovat proti realitě mohou jen lidé mdlého ducha. Čína si své vedoucí místo na této planetě plně zaslouží. Přichází po 40 letech neúnavné a těžké práce zdaleka největšího a nejstaršího národa světa. Čína se vrátila tam, kde byla naposledy před 200 lety. I samotný tento její návrat k minulé velikosti budí zasloužený obdiv.
Autor bohužel neznámý - zpráva koluje po internetu

Padesát let od smrti Jana Palacha – pamětník

elixir csopis cvut titulkaMusím k tomu tady něco uvést, aby se to dostalo trochu na správnou míru. Politici si to berou za příležitost ke svému zviditelnění, ale já byl u toho, jak se to tenkrát seběhlo; a fotil jsem oficiálně jako jeden z fotografů Studentské legie i jeho pohřeb.
Na fakultě jsem byl redakčním elévem v dobře zavedeném časopise VŠCHT Praha – Elixír – a psal jsem tam i své vlastní články, ale dělal všechnu technickou práci s ostatními. Byli jsme nakonec posledním studentským časopisem, který vycházel ještě v červenci 1969 a dělal jsem jeho poslední číslo. Později mi za tuto a další činnost ve studentském hnutí proti politické "normalizaci" byla zrušena aspirantura. Tu jsem si dodělal až po r. 89.

"Palachův týden"

poselstvi jana palacha ilustrativni3Jan Palach
»Mezi dvěma tisíci účastníky mítinku možná nebyl, ale možná byl i někdo informovaný o skupině studentů, odhodlaných vyslovit svůj nesouhlas s posrpnovým vývojem způsobem u nás v Evropě neobvyklým: sebevraždou upálením. Široká veřejnost byla konsternována, když nazítří 16. ledna se takto obětoval student Filozofické fakulty Jan Palach. Stalo se to u sochy sv. Václava odpoledne. V zanechaném dopise Palach sdělil, že sebeupálením vyjadřuje protest proti beznaději národa a chce probudit lid této země. Žádá zrušit cenzuru a zakázat šíření tiskoviny Zprávy. Nestane-li se tak do pěti dnů, či nedojde-li k časově neomezené stávce, vzplanou další pochodně…

Rozhovor se Soňou Markovou k násilí na ženách, mužích, dětech i seniorech

Soňa Marková: Istanbulská úmluva má velký smysl
markova 17 wTento rok by náš parlament měl ratifikovat, tj. hlasováním potvrdit, mezinárodní smlouvu o připojení České republiky k tzv. Istanbulské úmluvě. Ta shrnuje vše o prevenci domácího násilí a násilí na ženách. Zavládl kolem toho velký rozruch. Čemu to přisuzujete?
Lidé se odpradávna báli toho, co neznali. Dnes disponujeme nejmodernějšími technologiemi, které nám umožňují seznámit se podrobně s veškerými potřebnými informacemi. Na druhé straně to však dává velký prostor k záměrně zkresleným až nepravdivým sdělením, která jednoduše manipulují jednotlivci i masami. Doba je nesmírně rychlá a na pracné ověřování informací či podrobné studium není čas. Na začátku tak může být zlý úmysl či určitý záměr zainteresované skupiny lidí, a potom už pokračuje často nevědomé - rychlostí blesku - přebírání něčí manipulace.
Strana 1 z 8

KH KV KSČM

Doporučujeme

halo noviny logo

Reklama

logo komise mladeze

Go to top